Kompleksowa pomoc w sprawach rozwodowych we Wrocławiu

Rozwód jest trudnym i bardzo stresującym przeżyciem. Niezależnie od okoliczności w jakich małżonkowie się rozstają to zawsze proces, przez który łatwiej przejść, korzystając ze pomocy doświadczonego prawnika. Jeżeli planujesz rozwód we Wrocławiu, przeczytaj dlaczego warto wspierać się adwokatem przy rozwodzie? W czym może pomóc adwokat rozwodowy we Wrocławiu?

Na czym polega pomoc prawnika w sprawach rozwodowych?

Zakończenie związku małżeńskiego to koniec pewnego etapu, punkt zwrotny w życiu każdej ze stron postępowania. Rozwód to również traumatyczne doświadczenie, pełne negatywnych emocji, dlatego warto w takiej sytuacji wspierać się fachową pomocą. Bez względu na to, które z Was jest inicjatorem rozwodu, jakie są motywy podjętej decyzji, dobrze korzystać z usług doświadczonego adwokata specjalizującego się w tej tematyce.

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że dysponujesz wystarczającą wiedzą w kwestii rozwodu, znasz obowiązujące przepisy i wiesz co należy zrobić, pamiętaj, że we własnej sprawie zawsze kierujemy się emocjami.

Adwokat specjalizujący się w sprawach rozwodowych to gwarancja profesjonalizmu, chłodnej oceny sytuacji i merytorycznej wiedzy, co w praktyce przekłada się na uzyskanie korzystnego orzeczenia w sądzie. Wsparcie prawnika w trakcie rozwodu odciąża psychicznie stronę postępowania, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności, dzięki czemu nie będziesz czuł się pozostawiony sam sobie.

Rozwód z adwokatem we Wrocławiu – dlaczego warto?

Jeżeli zamierzasz się rozwieść i mieszkasz we Wrocławiu, poszukaj prawnika w okolicy, adwokata z którym będziesz mógł się bez problemu spotkać, nie poświęcając długich godzin na dojazdy. Adwokat rozwodowy z Wrocławia wie doskonale, jakie dokumenty należy złożyć w Sądzie Okręgowym. Znając stopień skomplikowania sprawy i realia pracy w sądzie, powie Ci jak długo będziesz czekał na końcową decyzję. Adwokat od rozwodów we Wrocławiu to np. adwokatrodzinny.wroclaw.pl, gdzie uzyskasz fachową pomoc doświadczonego prawnika.

Adwokat rozwodowy opracuje strategię działania w Twoim interesie, sporządzi profesjonalne pisma procesowe i będzie Cię reprezentował podczas rozprawy. Decydując się na pełnomocnika, unikniesz błędów, które często przyczyniają się do niekorzystnych konsekwencji rozwodu.

Jak może pomóc adwokat w sprawach rozwodowych we Wrocławiu?

Adwokat rozwodowy z Wrocławia już podczas pierwszej rozmowy oceni, czy w Twojej sytuacji możliwe jest uzyskanie rozwodu. Powie jakie są przesłanki formalnego zakończenia małżeństwa, wspólnie zastanowicie się, czy istnieją realne szanse na utrzymanie związku. Prawnik od rozwodów wyjaśni, czy według obowiązujących przepisów możesz ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie i jakie niesie to ze sobą konsekwencje. Jeżeli będzie sobie tego życzył, pełnomocnik rozwodowy przeprowadzi negocjacje z Twoim małżonkiem.

Gdy zapadnie decyzja o rozwodzie, adwokat sporządzi pozew o rozwód, przygotuje pisma procesowe i następnie będzie Cię reprezentował przed sądem. Doświadczony prawnik zadba też o kwestie alimentów, opieki nad dziećmi i podziału wspólnego majątku. Jeżeli w Twojej ocenie wyrok sądu okaże się niesprawiedliwy, adwokat obiektywnie go oceni i powie Ci należy robić dalej.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej doświadczonego adwokata rozwodowego to zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią w Krakowie - adw. Michał Słomka - tel. 784 425 405 lub [email protected], adw. Edyta Kwiecień - tel. 789 235 660 lub [email protected].