Pierwszy podstawowy krok przy każdym rozwodzie to prawidłowo przygotowany i złożony pozew o rozwód. Bez właściwego pisma procesowego nie będzie można wszcząć żadnego postępowania, a tylko sąd ma prawo orzec o rozwiązaniu małżeństwa.

Pozew rozwodowy dla swej ważności wymaga spełnienia wielu różnych wymogów – uiszczenie stosownej opłaty oraz wskazanie właściwego sądu są równie ważne.

W zależności od problemów, które mogą pojawić się na sali sądowej oraz ewentualnego ustalania winy za rozpad pożycia małżeńskiego, pozew musi zawierać w swej treści niezbędne zapisy. Doświadczony adwokat będzie w stanie sporządzić prawidłowo brzmiące wnioski dowodowe, ustalić, czy strona ma szansę na świadczenie alimentacyjne, a także doradzić czy w ramach przeprowadzanego rozwodu warto pomyśleć o podziale majątku.

Jak wygląda pozew o rozwód?

Kluczowe elementy pozwu rozwodowego zostały wyszczególnione w Kodeksie postępowania cywilnego. Dla prawnika obytego z tematyką rozwodową sporządzenie takiego pisma nie będzie niczym trudnym, dla osoby bez wykształcenia prawniczego może to jednak stanowić niemałe wyzwanie

Pozew rozwodowy dla swej ważności wymaga należytego uzasadnienia. Ważne jest przytoczenie prawidłowych dowodów, które potwierdzą żądania zawarte w tym piśmie. Pozew o rozwód nie może być więc pismem, w którym strona zamieszcza wszystkie swoje przemyślenia i żądania, nawet jeśli są one obiektywnie uzasadnione. Pismo procesowe jest bowiem sformalizowane, stąd też konieczność jego prawidłowego przygotowania. Jak widać, jeśli chodzi o pozew o rozwód pomoc prawna profesjonalistów jest kluczowa.

Jako kancelaria posiadająca wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu pozwów rozwodowych, możemy zagwarantować Państwu, że sporządzone przez nas pisma charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym i skutecznie pomagają zainicjować postępowanie rozwodowe. Zdobyte przez nas doświadczenie procesowe pomaga nam w szybkim i rzetelnym załatwieniu całej sprawy. Priorytetem jest dla nas indywidualne podejście do każdej sprawy.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej doświadczonego adwokata rozwodowego to zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią w Krakowie - adw. Michał Słomka - tel. 784 425 405 lub [email protected], adw. Edyta Kwiecień - tel. 789 235 660 lub [email protected].