Pozew o rozwód

Adwokat Michał Słomka
Adwokat Michał Słomka

Pierwszy podstawowy krok przy każdym rozwodzie to prawidłowo przygotowany i złożony pozew o rozwód. Bez właściwego pisma procesowego nie będzie można wszcząć żadnego postępowania, a tylko sąd ma prawo orzec o rozwiązaniu małżeństwa.

Pozew rozwodowy dla swej ważności wymaga spełnienia wielu różnych wymogów – uiszczenie stosownej opłaty oraz wskazanie właściwego sądu są równie ważne.

W zależności od problemów, które mogą pojawić się na sali sądowej oraz ewentualnego ustalania winy za rozpad pożycia małżeńskiego, pozew musi zawierać w swej treści niezbędne zapisy. Doświadczony adwokat będzie w stanie sporządzić prawidłowo brzmiące wnioski dowodowe, ustalić, czy strona ma szansę na świadczenie alimentacyjne, a także doradzić czy w ramach przeprowadzanego rozwodu warto pomyśleć o podziale majątku.

Jak wygląda pozew o rozwód?

Kluczowe elementy pozwu rozwodowego zostały wyszczególnione w Kodeksie postępowania cywilnego. Dla prawnika obytego z tematyką rozwodową sporządzenie takiego pisma nie będzie niczym trudnym, dla osoby bez wykształcenia prawniczego może to jednak stanowić niemałe wyzwanie

Pozew rozwodowy dla swej ważności wymaga należytego uzasadnienia. Ważne jest przytoczenie prawidłowych dowodów, które potwierdzą żądania zawarte w tym piśmie. Pozew o rozwód nie może być więc pismem, w którym strona zamieszcza wszystkie swoje przemyślenia i żądania, nawet jeśli są one obiektywnie uzasadnione. Pismo procesowe jest bowiem sformalizowane, stąd też konieczność jego prawidłowego przygotowania. Jak widać, jeśli chodzi o pozew o rozwód pomoc prawna profesjonalistów jest kluczowa.

Jako kancelaria posiadająca wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu pozwów rozwodowych, możemy zagwarantować Państwu, że sporządzone przez nas pisma charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym i skutecznie pomagają zainicjować postępowanie rozwodowe. Zdobyte przez nas doświadczenie procesowe pomaga nam w szybkim i rzetelnym załatwieniu całej sprawy. Priorytetem jest dla nas indywidualne podejście do każdej sprawy.

Najczęściej zadawane pytania

Specjalizujemy się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Uzyskasz u nas fachową i kompleksową pomoc m.in. w sprawach rozwodowych, dotyczących separacji, alimentacyjnych, a także z zakresu władzy rodzicielskiej.

Nasza kancelaria świadczy szeroko rozumiane usługi prawne, wśród których znajdują się m.in. reprezentacja przed sądami i organami administracji publicznej, udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych oraz umów.

Cena świadczonych przez nas usług uzależniona jest od rodzaju i skomplikowania danej sprawy. Wiele zależy także od zakresu pomocy, której żąda klient. Każda sprawa jest wyceniana indywidualnie.

Pierwsza wizyta w kancelarii wymaga dokładnego opisania stanu faktycznego – im więcej informacji zostanie przedstawionych adwokatowi, tym większa szansa na obranie przez niego skutecznej strategii procesowej. Podczas konsultacji warto zabrać ze sobą dokumenty, które wiążą się z daną sprawą – nie jest natomiast konieczne, aby klient stawiał się w sprawie ze wszystkimi świadkami czy stronami sprawy.

Każdy klient, który decyduje się skorzystać z naszej pomocy musi ujawnić wszystkie informacje dotyczące danej sprawy – tylko w ten sposób adwokat może obrać skuteczną linię działania. Klient musi także pozostawać w kontakcie z kancelarią, informować o wszelkich zmianach i przeszkodach pojawiających się w sprawie, a także terminowo regulować wynagrodzenie adwokata i wszelkie konieczne opłaty sądowe lub urzędowe.

Czas trwania danej sprawy jest uzależniony od jej rodzaju oraz skomplikowania (prawdopodobne terminy są podawane na konsultacjach z klientem). Wiele w tym zakresie zależy także od tego czy trafi ona do sądu oraz jakie stanowisko obierze strona przeciwna. W przypadku porad prawnych i sporządzania umów – czas świadczenia takich usług jest stosunkowo krótki. Jeśli chodzi o reprezentację przed sądem i całościowe poprowadzenie sprawy klienta, czas ten ulega wydłużeniu.

Żadna kancelaria, radcowska lub adwokacka, zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami etyki zawodowej, nie może zagwarantować 100% sukcesu swojemu klientowi. Wygranie sprawy zależy od wielu różnych czynników, na które nie zawsze można wpłynąć. Ze swojej strony gwarantujemy Państwu fachowe podejście do każdej sprawy oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu spraw rodzinnych i opiekuńczych.

Nie, adwokat może co prawa reprezentować swojego klienta przed sądami oraz organami administracji państwowej, jednak konieczność opłacenia kosztów sądowych oraz urzędowych spoczywa wyłącznie na kliencie (dotyczy to np. opłaty sądowej od wniesionego pozwu czy opłaty skarbowej od pełnomocnictwa udzielonego adwokatowi).

Adwokat Rozwód

Od ponad 11 lat specjalizujemy się w rozwodach i prawie rodzinnym.

Jak trafić do Kancelarii?

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka

ul. Władysława Szafera 9/46

31-543 Kraków

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00
Sobota - Niedziela Nieczynne