Rozwód

Adwokat Michał Słomka
Adwokat Michał Słomka

Według obecnych przepisów, rozwiązanie małżeństwa w Polsce może nastąpić wyłącznie na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Uzyskanie takiego orzeczenia wymaga jednak od małżonków uczestnictwa w konkretnym postępowaniu. Nawet zgodna wola stron, co do konieczności rozwodu nie zawsze będzie jednak dla sądu wystarczająca.

Trudności przysparzają także spory małżonków, obecność małoletnich dzieci, kwestie alimentacyjne, a niekiedy również i majątek wspólny przeznaczony do podziału. Wszystko to sprawia, że rozwód w Polsce zazwyczaj kojarzy się z długim oczekiwaniem, wysokimi kosztami oraz koniecznością wynajęcia adwokata.

Nie każdy prawnik potrafi sprostać tak trudnemu zadaniu, jakim jest dobre poprowadzenie sprawy rozwodowej. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nasza doświadczona kancelaria rozwodowa.

Na czym polega pomoc doświadczonego adwokata rozwodowego?

Rozwód wiąże się z wieloma różnymi formalnościami. Wśród wielu spraw, które trzeba załatwić będzie chociażby sporządzenie prawidłowego pozwu, wniesienie stosownej opłaty, wskazanie właściwych wniosków dowodowych, czy wreszcie obranie prawidłowej taktyki na sali sądowej.

Im bardziej złożona będzie dana sprawa, tym potrzeba większego doświadczenia procesowego (a takie może zagwarantować wyłącznie profesjonalny pełnomocnik).

Warto przy tym pamiętać, że nie każdy zawodowy prawnik zna się na sprawach rozwodowych, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej osoby lub kancelarii – musi być to profesjonalna i doświadczona kancelaria rozwodowa.

Z rozwodem bardzo często wiąże się również kwestia ustalenia winy za rozkład pożycia małżeńskiego. Jeśli strony chcą się rozstać w zgodzie i nie wnoszą o wydanie wyroku z orzekaniem o winie, sprawa powinna być załatwiona w miarę szybko (czasami nawet i po przeprowadzeniu kilku rozpraw).

Dużo gorzej będzie, gdy małżonkowie wzajemnie oskarżają się o rozpad ich związku. Praktyka pokazuje, że w takich sytuacjach prawie wszystkie sprawy toczą się z udziałem adwokata.

Doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych pomaga nie tylko w sprawnym przejściu przez całe postępowanie sądowe, ale także w uzyskaniu wyroku o odpowiedniej treści. Orzeczenie winy tylko jednego z małżonków wiąże się z bowiem różnymi skutkami prawnymi, takimi jak choćby kwestia ewentualnej alimentacji dla drugiej (wygrywającej) strony. Skuteczny adwokat z pewnością pomoże w uzyskaniu jak najkorzystniejszego rozstrzygnięcia.

Najczęściej zadawane pytania

Specjalizujemy się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Uzyskasz u nas fachową i kompleksową pomoc m.in. w sprawach rozwodowych, dotyczących separacji, alimentacyjnych, a także z zakresu władzy rodzicielskiej.

Nasza kancelaria świadczy szeroko rozumiane usługi prawne, wśród których znajdują się m.in. reprezentacja przed sądami i organami administracji publicznej, udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych oraz umów.

Cena świadczonych przez nas usług uzależniona jest od rodzaju i skomplikowania danej sprawy. Wiele zależy także od zakresu pomocy, której żąda klient. Każda sprawa jest wyceniana indywidualnie.

Pierwsza wizyta w kancelarii wymaga dokładnego opisania stanu faktycznego – im więcej informacji zostanie przedstawionych adwokatowi, tym większa szansa na obranie przez niego skutecznej strategii procesowej. Podczas konsultacji warto zabrać ze sobą dokumenty, które wiążą się z daną sprawą – nie jest natomiast konieczne, aby klient stawiał się w sprawie ze wszystkimi świadkami czy stronami sprawy.

Każdy klient, który decyduje się skorzystać z naszej pomocy musi ujawnić wszystkie informacje dotyczące danej sprawy – tylko w ten sposób adwokat może obrać skuteczną linię działania. Klient musi także pozostawać w kontakcie z kancelarią, informować o wszelkich zmianach i przeszkodach pojawiających się w sprawie, a także terminowo regulować wynagrodzenie adwokata i wszelkie konieczne opłaty sądowe lub urzędowe.

Czas trwania danej sprawy jest uzależniony od jej rodzaju oraz skomplikowania (prawdopodobne terminy są podawane na konsultacjach z klientem). Wiele w tym zakresie zależy także od tego czy trafi ona do sądu oraz jakie stanowisko obierze strona przeciwna. W przypadku porad prawnych i sporządzania umów – czas świadczenia takich usług jest stosunkowo krótki. Jeśli chodzi o reprezentację przed sądem i całościowe poprowadzenie sprawy klienta, czas ten ulega wydłużeniu.

Żadna kancelaria, radcowska lub adwokacka, zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami etyki zawodowej, nie może zagwarantować 100% sukcesu swojemu klientowi. Wygranie sprawy zależy od wielu różnych czynników, na które nie zawsze można wpłynąć. Ze swojej strony gwarantujemy Państwu fachowe podejście do każdej sprawy oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu spraw rodzinnych i opiekuńczych.

Nie, adwokat może co prawa reprezentować swojego klienta przed sądami oraz organami administracji państwowej, jednak konieczność opłacenia kosztów sądowych oraz urzędowych spoczywa wyłącznie na kliencie (dotyczy to np. opłaty sądowej od wniesionego pozwu czy opłaty skarbowej od pełnomocnictwa udzielonego adwokatowi).

Adwokat Rozwód

Od ponad 11 lat specjalizujemy się w rozwodach i prawie rodzinnym.

Jak trafić do Kancelarii?

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka

ul. Władysława Szafera 9/46

31-543 Kraków

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00
Sobota - Niedziela Nieczynne